Stay Young

Mahedad chia seemned 150g.(parim enne ületatud)

€2.40

Toote kaal pakendita: 150g
Kilo hind: €16
TOODE ON LAOS OLEMAS
Kogus: Lisa ostukorvi

Mahedad chia seemned 150g.(parim enne ületatud)

Chia (Salvia hispanica) on huulõieliste hulka kuuluv taim, mille toitainerikkad seemned on traditsiooniline jõutoit Kesk-Ameerikas ja neid on kasutatud toiduks kauem kui näiteks maisi. Maiade keeles tähendab “chia” tugevdav ja neid seemneid söödeti sportlastele, kes märkasid, et nad on võimelised jooksma nende väikeste seemnete jõul kogu päeva.

 

  • Chia seemned sisaldavad umbes 40% väärtuslikke taimerasvasid ja umbes 20% valke.
  • Suures koguses kiudaineid, antioksüdante, vitamiine (A, B1, B2, B3) ning mineraalaineid, eriti kaltsiumit magneesiumi, rauda ja tsinki.
  • Chia seemenid võib kirjeldada kui “paremat linaseemet” selle samasuguse geelja konsistentsi ja soolestikku hellitavate omaduste tõttu. Kuid chia seemnete toitaineterikkus on linaseemnest märgatavalt suurem. Chia seemneid pole  vaja ka jahvatada nii nagu linaseemneid, et nad imenduksid organismi. Chia imeb endasse oma massiga võrreldes 9-kordse koguse vedelikku ja läheb kiiresti geeljaks (umbes 5 min jooksul).
  • Chia seemned sisaldavad suures koguses väärtuslikke omega-3 ja omega-6 rasvhappeid ja E-vitamiini.
  • Need superseemned sisaldavad 2 korda rohkem valku kui ükski teine tera või seeme.
  • Chia aeglustab süsivesikute imendumist ja seetõttu aitab meil tunda täiskõhutunnet.
  • Chia seemned on superhea toit diabeetikutele, sest nad aitavad reguleerida veresuhkrutaset.
  • Rohke kuidaineterikkuse ja toitaineterikkuse tõttu aitavad need seemned ka kaalu kontrolli alla hoida ning leevendada soolestiku- ja seedevaevusi.

 

Kasutamise viisid: Chia seemnetel on mõnus pähkline maitse. Neid võib lisada salatitele, putrudele, suppidele, magustoitudele võu süüa eraldi toiduna. Chia seemneid võib samuti kasutada pudingite ja tarretiste tegemiseks. Selleks tuleks nad jätta natukeseks ajaks vette seisma.

Säilitamine: Kõige parem on säilitada õhukindlas kotis või purgis. Võib hoida ka toatemeratuuril.