Stay Young

Mahe spiruliina pulber 150g.

€6.50

Toote kaal pakendita: 150g
Kilo hind: €43.33
TOODE ON LAOS OLEMAS
Kogus: Lisa ostukorvi

Mahe spiruliina pulber 150g.

Spiruliina (Arthrospira platensis)  on mikroskoopiline ainurakne vetikas, mis on arvatavasti elanud maakeral sellest ajast alates, kui siin elu tekkis. See siniroheline mikrovetikas on oma ehituselt spiraali kujuga, millest on tuletatud ka nimetus - spiruliina. Spiruliina võimas siniroheline värv tuleb kõrgest leherohelise ehk klorofülli sisaldusest ja ka eksootilisest sinisest värvipigmendist - fükosüaniinist.

  • Spiruliina on  meie planeedi kõige toitaineterikkam üksiktoit ja see sisaldab eriti sportlastele ja taimetoitlastele vajalikke toitaineid. Spiruliina sisaldab kõikidest maailma toitudest kõige enam valku - 65-71%. 18 aminohapet, millest olemas 8 asendamatut aminohapet.
  • Spiruliina sisaldab rohkesti B rühma vitamiine (B1, B2, B3, B6, B9) ja ka beetakaroteeni ning A-, E- ja K-vitamiini. Beetakaroteen ja sinine pigment on seotud pika elueaga.
  • Spirulinas leiduvate antioksüdantide mõjul oleme kaitstud liigse päikesekiirguse eest raku tasandil.
  • Sisaldab rauda sama palju, kui punane liha. Spirulinas sisalduv sinine pigment aitab ehitada tüvirakke. Klorofüll aitab kaasa vere loomisele. Seetõttu parandab vere kvaliteeti, tõstab hemoglobiini, loob punaseid vereliblesid, leevendab aneemiat.
  • Suur osa mikrovetikatest sisaldab ka märgatavalt suuri koguseid asendamatuid rasvhappeid. Need koostisosad on tähtsad peaaegu kõikide keha mehhanismide optimaalseks tööks. Kõnealused rasvhapped juhivad rakuseinte ülesehitust ja mängivad olulist rolli põletike ennetamisel.
  • Spiruliinat peetakse emapiima järel parimaks gammalinoleenhappe (GLA) allikaks, mis on meie närvisüsteemile äärmiselt vajalik põletikku ennetav rasvhape.
  • Sisaldab ka eriti suurt hulka kehale vajalikke mineraalaineid sh. kaltsiumi, rauda, magneesiumi, mangaani, fosforit, väävlit, kroomi, seleeni, kaaliumi.
  • Suures koguses väävlisisaldusega aminohappeid (metioniin, küsteiin) ja lisaks haruldast fükosüaniini nimelist polüpeptiidi, mis aitab maksal ja närvisüsteemil puhastuda kahjulikest mürkainetest.
  • Suurepärane vahend kaalualandamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks ja kogu keha tervendamiseks.
  • 3x rohkem proteiini kui lihas, mis omistub 2x paremini veiselihas. Kuigi spirulina kasvab vees läheb tema tootmiseks 50 x vähem vett. (allikas: D.Wolfe – “Superfoods”).  

Sobib hästi lisamiseks salatitele, smuutidele, tooršokolaadile

Hoida kinniselt jahedas ja kuivas